Wersja archiwalna z dnia

III przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości, stanowiącej - działkę oznaczoną numerem geodezyjnym 214/9 o pow. 598 m2 KW 12366/9 położoną w Reszlu obr. 2 przy ul. Rynek 33, zabudowaną częścią budynku mieszkalno – usługowego wraz z przynależnymi zabytkowymi piwnicami o pow. 105,56 m2 posadowionymi na w/w działce

OGŁOSZENIE

Burmistrz Reszla ogłasza III przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości, stanowiącej - działkę oznaczoną numerem  geodezyjnym  214/9 o pow. 598 m2 KW  12366/9 położoną w Reszlu obr. 2 przy ul. Rynek 33, zabudowaną  częścią budynku mieszkalno – usługowego  wraz z przynależnymi zabytkowymi  piwnicami  o pow. 105,56  m2 posadowionymi na w/w działce,

II przetarg zakończył się wynikiem negatywnym, ponieważ do przetargu nie przystąpiła żadna osoba.                                                                                                        

• Nieruchomość położona w Centrum miasta przy jednej z głównych ulic. Bezpośrednie sąsiedztwo nieruchomości stanowią nieruchomości gruntowe zabudowane budynkami mieszkalno-usługowymi, mieszkalnymi wielorodzinnymi. Działka charakteryzuje się regularnym kształtem, prostokątna, nieogrodzona. Posiada pełne uzbrojenie, dostęp do sieci energetycznej, kanalizacyjnej oraz wodociągowej. Na działce znajdują się fundamenty z kamienia oraz murowana piwnica dawnego budynku hotelowego wybudowanego w 1885 roku. Nieruchomość znajduje się w rejestrze zabytków.

  • Cena wywoławcza:  55 200,00,- zł,

      w tym: część budynku mieszkalno –usługowego –  10 377,60 zł, za grunt –  44 822,40zł

  • Wysokość wadium:  5 520,- zł
  • Postąpienie ( minimum ):  552,- zł
  • Cena nieruchomości podlega obniżce o 50% z tytułu wpisania do rejestru zabytków.

Warunki przetargu:

  1. Przetarg odbędzie się w dniu 20.10.2017 r. o godz. 11:00 w siedzibie Urzędu Gminy w Reszlu, , przy ul. Reymonta 1-4, pokój nr 3.
  2. Podane wadium powinno być wpłacone do dnia 17.10.2017 r. na konto Urzędu w BS w Reszlu Nr 20 8851 0008 2001 0000 0101 0004 w taki sposób aby do dnia 17 października 2017 r. środki pieniężne znalazły się na koncie urzędu. Dowód wniesienia wadium na daną nieruchomość podlega przedłożeniu komisji przetargowej przed otwarciem przetargu.
  3. Uczestnicy przetargu winni legitymować się dowodem osobistym lub paszportem. W przypadku ustawowej małżeńskiej wspólności majątkowej wadium na przetarg należy wnieść przez oboje małżonków. Ponadto wymagana jest obecność małżonków na przetargu lub zwykłe pełnomocnictwo udzielone przez nieobecnego małżonka do: wniesienia wadium, uczestnictwa w przetargu w jego imieniu i składania oświadczeń związanych z  przetargiem. Firmy lub spółki przystępujące do przetargu muszą przedłożyć wypis z odpowiedniego rejestru lub ewidencji działalności gospodarczej wraz z ważnymi pełnomocnictwami.
  4. Wadium wpłacone przez uczestnika przetargu, który nie został nabywcą nieruchomości, będzie zwrócone w przeciągu 3 dni od daty zamknięcia przetargu. Uczestnikowi, który wygra przetarg, wadium zalicza się na poczet ceny nabycia.
  5. Cena nieruchomości sprzedawanej w drodze przetargu, pomniejszona o wpłacone wadium, podlega zapłacie nie później niż do wyznaczonego terminu zawarcia umowy notarialnej.
  6. Na podstawie art.43 ust. 1 pkt 10 i 10a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług  ( tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 716) sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z podatku VAT.
  7. Koszty notarialne i sądowe związane z nabyciem nieruchomości pokrywa nabywca.
  8. Termin zawarcia umowy notarialnej zostanie ustalony przez organizatora przetargu w ciągu 21 dni od daty rozstrzygnięcia przetargu. Jeżeli wyłoniony w przetargu nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w wyznaczonym miejscu i terminie, Burmistrz Reszla może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.
  9. Teren, na którym znajduje się  nieruchomość jest objęty aktualnym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, oznaczony jako MU 39 – teren zabudowy mieszkaniowo – usługowej.
  10. Osoby przystępujące do przetargu powinny zapoznać się ze stanem nieruchomości. Nabywca będzie zobowiązany do złożenia oświadczenia, że stan nieruchomości jest mu znany. Wydanie nieruchomości nastąpi w dniu podpisania aktu notarialnego.
  11. Osoby zainteresowane nabyciem nieruchomości mogą ją obejrzeć po uprzednim uzgodnieniu z pracownikiem Urzędu Panią Grażyną Gałką, podinspektor ds. gospodarki nieruchomościami,  tel. kontaktowy: 89 755 39 20, w godz. od 730 do 1530.
  12. Cudzoziemcy chcący nabyć powyższą nieruchomość powinni spełniać warunki zawarte w ustawie z dnia 24 marca 1920r., o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (jedn. tekst Dz. U. z 2016  poz. 1061.).
  13. Informacji dotyczących przetargu udziela pracownik Urzędu Pani Grażyna Gałka, telefon 89 755 39 20, w godz. od 730 do 1530.
  14. Burmistrz Reszla zastrzega sobie prawo odwołania lub unieważnienia przetargu.

Załączniki

Wersja archiwalna

Strona może zawierać nieaktualną treść i załączniki. Możesz pozostać na tej stronie lub przejść na stronę główną.

Strona główna