III przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości, stanowiącej - działkę oznaczoną numerem geodezyjnym 214/9 o pow. 598 m2 KW 12366/9 położoną w Reszlu obr. 2 przy ul. Rynek 33, zabudowaną częścią budynku mieszkalno – usługowego wraz z przynależnymi zabytkowymi piwnicami o pow. 105,56 m2 posadowionymi na w/w działce
OGŁOSZENIE
Burmistrz Reszla ogłasza III przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości, stanowiącej - działkę oznaczoną numerem geodezyjnym 214/9 o pow. 598 m2 KW 12366/9 położoną w Reszlu obr. 2 przy ul. Rynek 33, zabudowaną częścią budynku mieszkalno – usługowego wraz z przynależnymi zabytkowymi piwnicami o pow. 105,56 m2 posadowionymi na w/w działce,
II przetarg zakończył się wynikiem negatywnym, ponieważ do przetargu nie przystąpiła żadna osoba.
• Nieruchomość położona w Centrum miasta przy jednej z głównych ulic. Bezpośrednie sąsiedztwo nieruchomości stanowią nieruchomości gruntowe zabudowane budynkami mieszkalno-usługowymi, mieszkalnymi wielorodzinnymi. Działka charakteryzuje się regularnym kształtem, prostokątna, nieogrodzona. Posiada pełne uzbrojenie, dostęp do sieci energetycznej, kanalizacyjnej oraz wodociągowej. Na działce znajdują się fundamenty z kamienia oraz murowana piwnica dawnego budynku hotelowego wybudowanego w 1885 roku. Nieruchomość znajduje się w rejestrze zabytków.
- Cena wywoławcza: 55 200,00,- zł,
w tym: część budynku mieszkalno –usługowego – 10 377,60 zł, za grunt – 44 822,40zł
- Wysokość wadium: 5 520,- zł
- Postąpienie ( minimum ): 552,- zł
- Cena nieruchomości podlega obniżce o 50% z tytułu wpisania do rejestru zabytków.
Warunki przetargu:
- Przetarg odbędzie się w dniu 20.10.2017 r. o godz. 11:00 w siedzibie Urzędu Gminy w Reszlu, , przy ul. Reymonta 1-4, pokój nr 3.
- Podane wadium powinno być wpłacone do dnia 17.10.2017 r. na konto Urzędu w BS w Reszlu Nr 20 8851 0008 2001 0000 0101 0004 w taki sposób aby do dnia 17 października 2017 r. środki pieniężne znalazły się na koncie urzędu. Dowód wniesienia wadium na daną nieruchomość podlega przedłożeniu komisji przetargowej przed otwarciem przetargu.
- Uczestnicy przetargu winni legitymować się dowodem osobistym lub paszportem. W przypadku ustawowej małżeńskiej wspólności majątkowej wadium na przetarg należy wnieść przez oboje małżonków. Ponadto wymagana jest obecność małżonków na przetargu lub zwykłe pełnomocnictwo udzielone przez nieobecnego małżonka do: wniesienia wadium, uczestnictwa w przetargu w jego imieniu i składania oświadczeń związanych z przetargiem. Firmy lub spółki przystępujące do przetargu muszą przedłożyć wypis z odpowiedniego rejestru lub ewidencji działalności gospodarczej wraz z ważnymi pełnomocnictwami.
- Wadium wpłacone przez uczestnika przetargu, który nie został nabywcą nieruchomości, będzie zwrócone w przeciągu 3 dni od daty zamknięcia przetargu. Uczestnikowi, który wygra przetarg, wadium zalicza się na poczet ceny nabycia.
- Cena nieruchomości sprzedawanej w drodze przetargu, pomniejszona o wpłacone wadium, podlega zapłacie nie później niż do wyznaczonego terminu zawarcia umowy notarialnej.
- Na podstawie art.43 ust. 1 pkt 10 i 10a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług ( tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 716) sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z podatku VAT.
- Koszty notarialne i sądowe związane z nabyciem nieruchomości pokrywa nabywca.
- Termin zawarcia umowy notarialnej zostanie ustalony przez organizatora przetargu w ciągu 21 dni od daty rozstrzygnięcia przetargu. Jeżeli wyłoniony w przetargu nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w wyznaczonym miejscu i terminie, Burmistrz Reszla może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.
- Teren, na którym znajduje się nieruchomość jest objęty aktualnym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, oznaczony jako MU 39 – teren zabudowy mieszkaniowo – usługowej.
- Osoby przystępujące do przetargu powinny zapoznać się ze stanem nieruchomości. Nabywca będzie zobowiązany do złożenia oświadczenia, że stan nieruchomości jest mu znany. Wydanie nieruchomości nastąpi w dniu podpisania aktu notarialnego.
- Osoby zainteresowane nabyciem nieruchomości mogą ją obejrzeć po uprzednim uzgodnieniu z pracownikiem Urzędu Panią Grażyną Gałką, podinspektor ds. gospodarki nieruchomościami, tel. kontaktowy: 89 755 39 20, w godz. od 730 do 1530.
- Cudzoziemcy chcący nabyć powyższą nieruchomość powinni spełniać warunki zawarte w ustawie z dnia 24 marca 1920r., o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (jedn. tekst Dz. U. z 2016 poz. 1061.).
- Informacji dotyczących przetargu udziela pracownik Urzędu Pani Grażyna Gałka, telefon 89 755 39 20, w godz. od 730 do 1530.
- Burmistrz Reszla zastrzega sobie prawo odwołania lub unieważnienia przetargu.