Wersja archiwalna z dnia

I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej - działkę oznaczoną numerem geodezyjnym 179/13 o pow. 442 m2 KW OL1K/00034312/3, po byłej kotłowni o pow. użytkowej 160 m2

OGŁOSZENIE
Burmistrz Reszla ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości, stanowiącej - działkę oznaczoną numerem geodezyjnym 179/13 o  pow. 442 m2 KW OL1K/00034312/3 położoną w obrębie geodezyjnym 2 miasta Reszel  zabudowaną budynkiem po byłej kotłowni o pow. użytkowej 160 m2  posadowionym na w/w działce. 
 
Działka o kształcie nieregularnym zbliżonym do trapezu, położona przy centrum miasta, w oddaleniu od ulicy mazurskiej około 40 m. zabudowana 2 – częściowym budynkiem byłej kotłowni, przy budynku Mazurska 51. Teren, na którym znajduje się nieruchomość jest w pełni uzbrojony. 
Cena wywoławcza:  53 920,- zł, 
      w tym: budynek –  31 290,- zł,  grunt –  22 630,-zł.
Wysokość wadium:  5 392,- zł
Postąpienie ( minimum ):  540,- zł
 
Warunki przetargu:
 
  1. Przetarg odbędzie się w dniu 24.01.2018 r. o godz. 11:00 w siedzibie Urzędu Gminy w Reszlu, , przy ul. Reymonta 1-4, pokój nr 3.
  2. Podane wadium powinno być wpłacone do dnia 22.01.2018 r. na konto Urzędu w BS w Reszlu Nr 20 8851 0008 2001 0000 0101 0004 w taki sposób aby do dnia 22 stycznia 2018 r. środki pieniężne znalazły się na koncie urzędu. Dowód wniesienia wadium na daną nieruchomość podlega przedłożeniu komisji przetargowej przed otwarciem przetargu.
  3. Uczestnicy przetargu winni legitymować się dowodem osobistym lub paszportem. W przypadku ustawowej małżeńskiej wspólności majątkowej wadium na przetarg należy wnieść przez oboje małżonków. Ponadto wymagana jest obecność małżonków na przetargu lub zwykłe pełnomocnictwo udzielone przez nieobecnego małżonka do wniesienia wadium, uczestnictwa w przetargu w jego imieniu i składania oświadczeń związanych z przetargiem. Firmy lub spółki przystępujące do przetargu muszą przedłożyć wypis z odpowiedniego rejestru lub ewidencji działalności gospodarczej wraz z ważnymi pełnomocnictwami.
  4. Wadium wpłacone przez uczestnika przetargu, który nie został nabywcą nieruchomości, będzie zwrócone w przeciągu 3 dni od daty zamknięcia przetargu. Uczestnikowi, który wygra przetarg, wadium zalicza się na poczet ceny nabycia.
  5. Cena nieruchomości sprzedawanej w drodze przetargu, pomniejszona o wpłacone wadium, podlega zapłacie nie później niż do wyznaczonego terminu zawarcia umowy notarialnej.
  6. Na podstawie art.43 ust. 1 pkt 10 i 10a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług  ( tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 716) sprzedaż budynku użytkowego wraz z przynależnym udziałem w gruncie zwolniona jest z podatku VAT.
  7. Koszty notarialne i sądowe związane z nabyciem nieruchomości pokrywa nabywca.
  8. Termin zawarcia umowy notarialnej zostanie ustalony przez organizatora przetargu w ciągu 21 dni od daty rozstrzygnięcia przetargu. Jeżeli wyłoniony w przetargu nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w wyznaczonym miejscu i terminie, Burmistrz Reszla może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.
  9. Teren, na którym znajduje się  nieruchomość jest objęty aktualnym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, oznaczony jako MW.8 – tereny mieszkaniowe – wielorodzinne.
  10. Gmina Reszel nie posiada sporządzonego świadectwa charakterystyki energetycznej zbywanego budynku. Brak tego świadectwa nie stanowi przeszkody w zbyciu budynku. W związku z tym, nabywca będzie zobowiązany do złożenia oświadczenia, że nie ma obecnie, ani nie będzie miał w przyszłości, żadnych roszczeń finansowych w stosunku do Gminy, związanych z brakiem świadectwa.
  11. Budynek  wolny jest od długów i obciążeń. W budynku  nie są zameldowane żadne osoby.
  12. Osoby przystępujące do przetargu powinny zapoznać się ze stanem budynku. Nabywca będzie zobowiązany do złożenia oświadczenia, że stan budynku jest mu znany i że jest świadomy, iż budynek wymaga remontu. Wydanie budynku nastąpi w dniu podpisania aktu notarialnego.
  13. Osoby zainteresowane nabyciem budynku mogą go obejrzeć po uprzednim uzgodnieniu z pracownikiem Urzędu Panią Grażyną Gałką, podinspektor ds. gospodarki nieruchomościami,  tel. kontaktowy: 89 755 39 20, w godz. od 730 do 1530. 
  14. Cudzoziemcy chcący nabyć powyższą nieruchomość powinni spełniać warunki zawarte w ustawie z dnia 24 marca 1920r., o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (jedn. tekst Dz. U. z 2016  poz. 1061.).
  15. Informacji dotyczących przetargu udziela pracownik Urzędu Pani Grażyna Gałka, telefon 89 755 39 20, w godz. od 730 do 1530.
  16. Burmistrz Reszla zastrzega sobie prawo odwołania lub unieważnienia przetargu.

Załączniki

  • Ogłoszenie
    format: pdf, rozmiar: 912.46 KB, data dodania:

Wersja archiwalna

Strona może zawierać nieaktualną treść i załączniki. Możesz pozostać na tej stronie lub przejść na stronę główną.

Strona główna