Wersja archiwalna z dnia

IV przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości, stanowiącej lokal użytkowy położony na poziomie piwnicy o pow. 176,06 m2 w budynku wielorodzinnym 4 – kondygnacyjnym, składający się z 7 pomieszczeń oraz udział w ilości 180/1000 w działkach zabudowanych oznaczonych numerami geodezyjnymi 15/9 i 15/11 o łącznej pow. 1249 m2 KW 27377/7 położonych w Reszlu przy ul. Podmiejskiej 11-12, obręb 3.

OGŁOSZENIE

Burmistrz Reszla ogłasza IV przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości, stanowiącej lokal  użytkowy położony na poziomie piwnicy o pow. 176,06 m2 w budynku wielorodzinnym 4 – kondygnacyjnym, składający się z 7 pomieszczeń oraz udział w ilości 180/1000 w działkach zabudowanych oznaczonych numerami geodezyjnymi 15/9 i 15/11 o łącznej pow. 1249 m2 KW 27377/7 położonych w Reszlu przy ul. Podmiejskiej 11-12, obręb 3.

III przetarg zakończył się wynikiem negatywnym ponieważ osoby, które wpłaciły wadium nie stawiły się na przetarg w wyznaczonym terminie.  

  • Nieruchomość położona w niedalekiej odległości od Centrum miasta. Bezpośrednie sąsiedztwo nieruchomości stanowią nieruchomości gruntowe zabudowane budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi oraz usługowymi. Działka w kształcie zbliżonym do prostokąta, w pełni uzbrojona, nieogrodzona. Budynek mieszkalny z użytkowym poddaszem, 4 – kondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony. Wybudowany w 1992 roku. Lokal użytkowy położony na poziomie piwnicy oraz przyziemia budynku mieszkalnego z wejściem bezpośrednim od tylnej strony budynku. Standard wykończenia pomieszczeń na niskim poziomie. Lokal wyposażony jest w instalacje elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną.
  • Cena wywoławcza:  19 500,- zł,

      w tym: za lokal użytkowy –  12 881,70zł, za grunty –  6 618,30zł.

  • Wysokość wadium:  1 950,- zł
  • Postąpienie ( minimum ):  195,- zł

Warunki przetargu:

  1. Przetarg odbędzie się w dniu 20.10.2017 r. o godz. 13:00 w siedzibie Urzędu Gminy w Reszlu, , przy ul. Reymonta 1-4, pokój nr 3.
  2. Podane wadium powinno być wpłacone do dnia 17.10.2017 r. na konto Urzędu w BS w Reszlu Nr 20 8851 0008 2001 0000 0101 0004 w taki sposób aby do dnia 17 października 2017 r. środki pieniężne znalazły się na koncie urzędu. Dowód wniesienia wadium na daną nieruchomość podlega przedłożeniu komisji przetargowej przed otwarciem przetargu.
  3. Uczestnicy przetargu winni legitymować się dowodem osobistym lub paszportem. W przypadku ustawowej małżeńskiej wspólności majątkowej wadium na przetarg należy wnieść przez oboje małżonków. Ponadto wymagana jest obecność małżonków na przetargu lub zwykłe pełnomocnictwo udzielone przez nieobecnego małżonka do wniesienia wadium, uczestnictwa w przetargu w jego imieniu i składania oświadczeń związanych z przetargiem. Firmy lub spółki przystępujące do przetargu muszą przedłożyć wypis z odpowiedniego rejestru lub ewidencji działalności gospodarczej wraz z ważnymi pełnomocnictwami.
  4. Wadium wpłacone przez uczestnika przetargu, który nie został nabywcą nieruchomości, będzie zwrócone w przeciągu 3 dni od daty zamknięcia przetargu. Uczestnikowi, który wygra przetarg, wadium zalicza się na poczet ceny nabycia.
  5. Cena nieruchomości sprzedawanej w drodze przetargu, pomniejszona o wpłacone wadium, podlega zapłacie nie później niż do wyznaczonego terminu zawarcia umowy notarialnej.
  6. Na podstawie art.43 ust. 1 pkt 10 i 10a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług  ( tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 716) sprzedaż lokalu użytkowego wraz z przynależnym udziałem w gruncie zwolniona jest z podatku VAT.
  7. Koszty notarialne i sądowe związane z nabyciem nieruchomości pokrywa nabywca.
  8. Termin zawarcia umowy notarialnej zostanie ustalony przez organizatora przetargu w ciągu 21 dni od daty rozstrzygnięcia przetargu. Jeżeli wyłoniony w przetargu nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w wyznaczonym miejscu i terminie, Burmistrz Reszla może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.
  9. Teren, na którym znajduje się  nieruchomość jest objęty aktualnym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, oznaczony jako MU – tereny mieszkaniowo - usługowe.
  10. Dalszy zarząd wspólną nieruchomością zostanie uregulowany na podstawie przepisów ustawy z 24 czerwca 1994 r. o własności lokali ( tekst jednolity Dz. U. z 2015, poz. 1892.).
  11. Gmina Reszel nie posiada sporządzonego świadectwa charakterystyki energetycznej zbywanego lokalu. Brak tego świadectwa nie stanowi przeszkody w zbyciu lokalu. W związku z tym, nabywca będzie zobowiązany do złożenia oświadczenia, że nie ma obecnie, ani nie będzie miał w przyszłości, żadnych roszczeń finansowych w stosunku do Gminy, związanych z brakiem świadectwa.
  12. Nabywca będzie ponosił wydatki związane z utrzymaniem lokalu. Będzie zobowiązany utrzymywać swój lokal w należytym stanie, przestrzegać porządku domowego, uczestniczyć w kosztach zarządu związanych z utrzymaniem nieruchomości wspólnej, korzystać z niej w sposób nie utrudniający korzystania przez innych współwłaścicieli oraz współdziałać z nimi w ochronie wspólnego dobra. Na żądanie nabywca lokalu będzie zobowiązany zezwalać na wstęp do lokalu, ilekroć będzie to niezbędne do przeprowadzenia konserwacji, remontu lub usunięcia usterki w nieruchomości wspólnej a także w celu wyposażenia budynku, jego części lub innych lokali w dodatkowe instalacje.
  13. Lokal wolny jest od długów i obciążeń. W lokalu nie są zameldowane żadne osoby.
  14. Osoby przystępujące do przetargu powinny zapoznać się ze stanem lokalu. Nabywca będzie zobowiązany do złożenia oświadczenia, że stan lokalu jest mu znany i że jest świadomy, iż lokal wymaga remontu. Wydanie lokalu nastąpi w dniu podpisania aktu notarialnego.
  15. Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go obejrzeć po uprzednim uzgodnieniu z pracownikiem Urzędu Panią Grażyną Gałką, podinspektor ds. gospodarki nieruchomościami,  tel. kontaktowy: 89 755 39 20, w godz. od 730 do 1530.
  16. Cudzoziemcy chcący nabyć powyższą nieruchomość powinni spełniać warunki zawarte w ustawie z dnia 24 marca 1920r., o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (jedn. tekst Dz. U. z 2016  poz. 1061.).
  17. Informacji dotyczących przetargu udziela pracownik Urzędu Pani Grażyna Gałka, telefon 89 755 39 20, w godz. od 730 do 1530.
  18. Burmistrz Reszla zastrzega sobie prawo odwołania lub unieważnienia przetargu.

Załączniki

Wersja archiwalna

Strona może zawierać nieaktualną treść i załączniki. Możesz pozostać na tej stronie lub przejść na stronę główną.

Strona główna